Tere tulemast Vanalinna Toidufestivalile – see on loominguline viis suurepärase toidu nautimiseks.

KUIDAS OSTA PILETIT:
Külasta Piletilevi lehekülge ja osta pilet eelmüügist. Helista soovitud restorani ning broneeri laud märksõnaga “Toidufestival”

või

Tee broneering soovitud restorani. Ütle juurde, et soovid nautida Vanalinna Toidufestivali menüüd. Mine soovitud ajal restorani ning tasuda saad kohapeal peale toidu nautimist.

Mis on Vanalinna Toidufestival?
Vanalinna Toidufestival on valitud restoranide koostööprojekt, mis pakub neile võimaluse demonstreerida Tallinna Vanalinna müüride vahel õilmitsevat kulinaarset kirge, osaledes samal ajal võistluse FoodFest toidufestivali 2018. aasta parima restorani nimele.

Ajalugu
2016. aastal alguse saanud Vanalinna Toidufestival on kulinaarne väljakutse, milles osalevad kaheksa restorani ja nende peakokad, pannes külastajate rõõmuks mängu oma loomingulisuse ja kutseoskused.

Läbiv teema
Sel aastal näeb võistlus ette kolmekäigulise menüü pakkumist teemal „Minevik, olevik ja tulevik“.
Kõik pakutavad road peavad peegeldama ühte neist perioodidest ja toidu valmistamiseks kasutatav põhitooraine peab olema kohalik. Niisiis saavad peakokad võimaluse pakkuda ühte rooga oma praegusest valikust, kasutada minevikuvaramut ja luua spetsiaalselt konkursi jaoks uuendusliku tulevikutoidu.
Väljakutseks on seegi, et tippklassi roogasid sisaldava menüü maksumus peab olema vaid 28 eurot inimese kohta.

Kuidas hääletada
Festivali külastajaid kutsutakse üles proovitud toitu hindama, kasutades selleks online-hindamissüsteemi. Peakokk, kes saab 11 päeva jooksul oma roogade eest enim hääli, teenib ära FoodFest 2018 võitja tiitli. 2017. aastal pälvis võitjatiitli restoran Leib Resto ja Aed, kes ka tänavu oma tiitli kaitseks võitlustulle astub. Infot selle kohta, kuidas hääletada, leiad siit.
Sel aastal astuvad võistlustulle järgmised restoranid:
1. Leib Resto ja Aed
2. Kaerajaan
3. Dom
4. Olde Hansa
5. Balthasar
6. Seafood Bar Tallinn
7. GOODWIN The Steak House
8. Dominic

Broneeri laud
Vanalinna Toidufestivalil on teretulnud osalema kõik huvilised, kuid pettumuste vältimiseks soovitame laua meelepärases Vanalinna Toidufestivali restoranis eelnevalt broneerida.
Endale lemmik restoranis saate teha broneeringu otse restorani ja tasuda kohapeal või osta pilet eelmüügist Piletilevi keskkonnast. Pileteid müüvad kõik Piletilevi müügikohad.

Festivali ajal läbi viidavad kinkekaardi loosimise “Õhtusöök kahele” jooskul loosime vastavatesse restoranidesse Vanalinna Toidufestivali erimenüü kinkekaarte.